exit

Już wkrótce

Nowości, promocje i więcej porad !

fb

Dołącz  do nas na Facebook i nie przegap niczego

Zapisz się na nasz newsletter

Otrzymuj najświeższe informacje o promocjach, nowych produktach i artykułach na stronie Derby.

fb
menu

Co mówią o Tobie Twoje skarpetki?

Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 4 minuty

Co mówią o Tobie Twoje skarpetki?

Na pewno masz ulubiony typ skarpet, który kupujesz i nosisz najczęściej. Czy Twoje preferencje w tej kwestii mówią coś o Twoim charakterze? Czy mogą wyrażać Twoją osobowość? Jak najbardziej!

Skarpetki dają duże pole do popisu. To już nie tylko część garderoby, której zadaniem jest ochrona stóp, ale także element, który może postawić kropkę nad “i” w stylizacji. Tym samym za ich pośrednictwem możemy powiedzieć otoczeniu coś o sobie i zwrócić na siebie uwagę. Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy skarpety były kupowane jedynie z konieczności.

Co mówią o Tobie Twoje skarpetki?

Często zakładasz kolorowe i wzorowane skarpetki? Świadczy to o tym, że masz swój styl i charakter, których nie boisz się pokazać. To nie wszystko. Sam kolor i wzory również mogą coś o Tobie powiedzieć

Skarpety czerwone

Skarpety czerwone często są zakładane przez biznesmenów do garniturów. Pozwalają dodać ubiorowi charakteru, jednocześnie nie odbierając mu klasy .Czerwony to kolor władzy i nie każdy ma odwagę, aby go założyć. Skarpetki w tym kolorze świadczą o pewności siebie, a także o poważnym podejściu, do wykonywanych zadań.

Skarpety niebieskie

Skarpety niebieskie to niewielkie wykroczenie poza standardowe ramy kolorystyczne, ale pozwalają  na wyróżnienie się. Zazwyczaj wybierane są przez osoby spokojne i zachowawcze, które cenią klasykę urozmaiconą odrobiną nowoczesności.

Białe skarpety

Białe skarpety są najczęściej noszone przez sportowców. Mogą więc świadczyć o zamiłowaniu do aktywności fizycznej. Gdy jednak zostaną ubrane do eleganckiej stylizacji mogą dodatkowo sprawiać, że będziesz postrzegany jako osoba nie posiadająca wyczucia stylu.

Skarpety w paski, kropki lub romby

Skarpety w paski, kropki lub romby to jedne z bezpieczniejszych wzorów wśród skarpet wzorowanych. Osoba, która je nosi prawdopodobnie lubi niecodzienne rozwiązania i jest na bieżąco z modą, ale jednocześnie podchodzi do wszystkiego z rezerwą. Stara się urozmaicić klasykę, ale w delikatny, niekrzykliwy sposób.

Skarpety w niecodzienne wzory

Kolorowe skarpety w niecodzienne wzory lub z motywem graficznym to domena osób o optymistycznym podejściu do życia i tych, którzy nie biorą wszystkiego na poważnie. Jeśli są zakładane na spotkania biznesowe i na inne oficjalne wydarzenia, to świadczą również o odwadze.

Skarpetki szare, granatowe lub czarne

Gładkie skarpetki szare, granatowe lub czarne -   taki wybór świadczy o zachowawczości, zamiłowaniu do klasyki i poważnym podejściu do codziennych i zawodowych sytuacji. Może również mówić o skłonności do unikania ryzyka -  z tymi kolorami ciężko popełnić błąd w dobrze właściwiej pary do reszty stroju.  Mogą również być noszone przez osoby, które skarpetki wciąż traktują jedynie jako funkcjonalny element codziennego ubioru.

Dopasowane lub nie

Skarpetki dopasowane do reszty ubioru - spodni, butów, lub w przypadku kolorowych - do spinek od rękawów czy krawatu to świadectwo skrupulatności i dbania o szczegóły.  Natomiast niedopasowane zazwyczaj świadczą osób o odwrotnym charakterze.

Do sandałów

Skarpetki do sandałów to kontrowersyjna kwestia. U jednych mogą świadczyć o zamiłowaniu do wygody ponad wszystko, natomiast u innych o podążaniu za najnowszymi trendami i odwadze, by iść pod prąd - zwłaszcza w przypadku kobiet.

Co mówi o Tobie Twoja szuflada ze skarpetkami?

Okazuje się, że nie tylko poszczególne skarpetki, ale także szuflada i sposób, w jaki skarpety są w niej ułożone mogą wiele mówić o Twoim charakterze.

Jaka jest Twoja szuflada ze skarpetkami? Czy wszystko jest w niej staranie poukładane? Czy może panuje tam bałagan? Czy wszystkie pary wyglądają porządnie? A może trzymasz w niej również poprzecierane lub dziurawe skarpetki? Ile jest w niej skarpetek? Czy zawsze Ci ich brakuje czy masz ogromny ich zapas? Czy jest między nimi jakiś motyw przewodni, czy każda para jest z innej parafii?

Osoba, która ma porządek w swojej szufladzie ze skarpetkami to osoba zwracająca uwagę na detale. Może być przywódcą, ale zachowawczym. Natomiast osoby, które posiadają wiele zapasowych par skarpet, to osoby bardziej aktywne, biorące sprawy w swoje ręce. Szybko się przy tym nudzące wykonywanymi czynnościami. Osoby, którym ciągle mało skarpet i zapełniają nimi kolejne przestrzenie, to osoby, które lubią wyzwania. Kto ma najczęściej bałagan w tej szufladzie? Osoby spokojne i zdyscyplinowane.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że spodobało Ci się spojrzenie na skarpetki od innej strony. Ostatecznie najważniejsze jest, aby skarpetki podobały się Tobie i zapewniały Ci wygodę. To, co mogą mówić otoczeniu o Tobie jest drugorzędną kwestią.

Niezależnie od tego jakie skarpetki lubisz najbardziej, prawdopodobnie znajdziesz je w naszej ofercie. Zapraszamy do zapoznania się z nią i do skorzystania z kreatora skarpet :)